Found Us On :

Date- Time-

'ଲକଡାଉନ୍ କୁ ବଢେଇପାରନ୍ତି କି ମୋଦୀ' ଜାଣନ୍ତୁ ଏହି ରିପୋର୍ଟରୁ - Odiawebs.in

'ଲକଡାଉନ୍ କୁ ବଢେଇପାରନ୍ତି କି ମୋଦୀ' - ଜାଣନ୍ତୁ ଏହି ରିପୋର୍ଟରୁ

April 09, 20203:37 AM AT April 09, 20203:37 AMadminIndia News0

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ବୁଧବାର ଦିନ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ଯେ ତିନି ସପ୍ତାହବ୍ୟାପୀ ଦେଶବ୍ୟାପୀ ତାଲା ପକାଇବା ଏପ୍ରିଲ 14 ଠାରୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ ଏବଂ ଏହି ମହାମାରୀ ବ୍ୟାପିବା ଏକ ଜାତୀୟ ଜରୁରୀକାଳୀନ ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି କରିଛି ଯାହା ସାମାଜିକ ଦୂରତାକୁ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବା ପାଇଁ ଅଧିକ କଠୋର ପଦକ୍ଷେପ ଆବଶ୍ୟକ କରିପାରନ୍ତି। “ମୁଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିଆସୁଛି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ସହ ଜିଲ୍ଲା ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟଙ୍କ ମତାମତ ନିଆଯାଇଛି ଯେ ସର୍ବସମ୍ମତି କ୍ରମେ ଲକଡାଉନ୍ ଉଠାଇବା ଉପଦେଶ ନୁହେଁ। ମୁଁ ପୁଣି CMs ସହିତ କଥା ହେବି | କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନର ଅର୍ଥ ସ୍ପଷ୍ଟ ଯେ ଲକଡାଉନ୍ ଉଠାଇବା ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ। ସାମାଜିକ ଦୂରତାକୁ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବା ପାଇଁ ଆମକୁ କଠୋର ପଦକ୍ଷେପ ନେବାକୁ ପଡ଼ିବ ବୋଲି ରାଜନ ରାଜନୈତିକ ଦଳର ପ୍ରତିନିଧୀଙ୍କ ସହ ଭିଡିଓ ଲିଙ୍କ୍ ମାଧ୍ୟମରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା ସମୟରେ ତାଙ୍କ ମନ୍ତବ୍ୟର ଲିକ୍ ହୋଇଥିବା ଅଡିଓ କ୍ଲିପ୍‌ରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଶୁଣିବାକୁ ପାଇଥିଲେ। ଏହି କ୍ଲିପ୍ ଲିକ୍କୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କଠୋର ବ୍ୟତିକ୍ରମ କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ମୋଦୀଙ୍କ ମନ୍ତବ୍ୟର ସତ୍ୟତାକୁ ନେଇ ବିବାଦ ନଥିଲା ଯେଉଁଠାରେ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦେଶର ପରିସ୍ଥିତି “ଜାତୀୟ ଜରୁରୀକାଳୀନ ପରିସ୍ଥିତି” ସହିତ ସମାନ। ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବିଶେଷଜ୍ଞ ତଥା ବିଶ୍ଵ ସ୍ତରୀୟ ଅଭିଜ୍ଞତା ଲକଡାଉନ୍ ଉଠାଇବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ନାହିଁ। ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ କଥା ହେଉଛି, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି ଯେ ସମସ୍ତ ରାଜନୈତିକ ଦଳର ନେତାମାନେ ମଧ୍ୟ ଏହି ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ହଟାଇବା ବିରୋଧରେ କହିଛନ୍ତି। “ଯେହେତୁ ଆପଣ ସମସ୍ତେ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି, ଲକଡାଉନ୍ ଉଠାଇବା ପରାମର୍ଶଦାୟକ ନୁହେଁ। ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ହଟାଇବାକୁ କ୍ରମାଗତ କରିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ଗୋଟିଏ ହେଲେ ପ୍ରସ୍ଥାନ ଯୋଜନା ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। କଥାବାର୍ତ୍ତା, ଭିଡିଓ ଇଣ୍ଟରାକେସନ୍ ର କିଛି ଅଂଶ ଲିକ୍ ହେବା ସହିତ ବିବାଦରୁ ମୁକ୍ତ ନଥିଲା ଏବଂ PMO କହିଛି ଯେ ଏହା ଆଲୋଚନାର ପବିତ୍ରତାକୁ ଖଣ୍ଡନ କରିଛି | “ଗତ କିଛି ସପ୍ତାହ ମଧ୍ୟରେ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କୋଭିଡ -19 ବିରୋଧରେ ପ୍ରକୃତ ଜାତୀୟ ତଥା ଏକୀକୃତ ସାମ୍ମୁଖ୍ୟ ଗଠନ ପାଇଁ ନେତା ତଥା ବିଶିଷ୍ଟ ବ୍ୟକ୍ତିବିଶେଷଙ୍କ ସହିତ ପରାମର୍ଶ କରୁଛନ୍ତି। ଆଜି ଦେଖାଯାଇଥିବା ପରି ଏହିପରି ପରାମର୍ଶର ବିଷୟବସ୍ତୁକୁ ଚୟନକରି ଲିକ୍ କରିବା ସେମାନଙ୍କ ଆତ୍ମା ଏବଂ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟର ପ୍ରତିକୂଳ ଅଟେ ଏବଂ ଏହାକୁ ଏଡାଯାଇପାରିବ ବୋଲି ପିଏମଓ କହିଛନ୍ତି। କେତେକ ରାଜ୍ୟ ଦୃଢ ଭାବରେ ସୂଚାଇ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ବନ୍ଦ ରହିବ। କେରଳ ଏକ ବିସ୍ତୃତ ଯୋଜନା ଘୋଷଣା କରିଛି ଯେଉଁଥିରେ ଦେଶର ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟ ସହିତ ଜନସାଧାରଣ ପରିବହନ ସଂଯୋଗକୁ ପୁନ ସ୍ଥାପିତ ନକରିବା ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ | ଗୋଆ ଘୋଷଣା କରିଛି ଯେ ଲକଡାଉନ୍ ଜାରି ରହିବ କିନ୍ତୁ ପରେ କେନ୍ଦ୍ର ସହ ସମନ୍ୱୟ ରକ୍ଷା କରି ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯିବ ବୋଲି କହିଛି।

0 COMMENTS
Be The First To Comment Here

Leave a Reply

Name:


Comment:


Featured Files


Designed By: odiakhati.com **** About US **** Contact US**** DMCA